‘LUCAS LAAT ZICH ZIEN’

21 okt 2023

Ruim 50 Sint Lucas kunstenaars tonen hun werk met unieke visie op de jaarlijkse overzichtstentoonstelling

In een wereld waar kunst zelfs met behulp van algoritmes wordt gemaakt, is de vraag wat een kunstwerk uniek maakt actueler dan ooit. Volgens filosoof Paul Crowther ontstaat de uniekheid in kunst vanuit een interne relatie tussen de visie van de kunstenaar en het kunstwerk. De nieuwe overzichtstentoonstelling “Lucas laat zicht zien” exposeert de unieke visie van ruim 50 kunstenaars van 10 tot 12 november 2023 in de Bagagehal van Loods 6 (KNSM-Laan 143, Amsterdam). De expositie wordt op vrijdag 10 november om 18:00 uur geopend door stadsdeelbestuurder Jan-Bert Vroege van Stadsdeel Oost, gevolgd door een performance van stemkunstenaar Luca Warmer.

Bij bezoek aan de tentoonstelling kun je je laten inspireren door een breed scala aan artistieke uitingen, variërend van schilderijen tot beeldhouwkunst, van traditionele technieken tot mixed media, van fotografie tot media-installaties. Bovendien worden er ook ‘Art Walks’ onder leiding van een deskundige gids georganiseerd. Naast de leden van Sint Lucas, heeft de vereniging via een open call aanstormend talent gevonden om deel te nemen aan de expositie.

De kunstenaars zijn zelf aanwezig op de expositie om hun werk toe te lichten en je kunt ook rechtstreeks, dus zonder tussenkomst van intermediairs, je uitverkoren kunstwerk bij hen kopen. De expositie van Sint Lucas in Loods 6 is gratis te bezoeken.

EXPOSITIE ‘LUCAS LAAT ZICH ZIEN’
Kunstenaarsvereniging Sint Lucas (est. 1880)
10-12 november 2023
Bagagehal van Loods 6
KNSM-laan 143, Amsterdam

OPENINGSTIJDEN
Vrijdag 10 november (opening): 17:00-19:00 uur
Zaterdag 11 november: 11:00-18:00 uur
Zondag 12 november: 12:00-17:00 uur

ART WALKS
Op zaterdag 11 en zondag 12 om 14:00 uur staan er rondleidingen door de expositie op het programma.

DEELNEMENDE KUNSTENAARS
Leden: Judith Aardse, Anneke Adema, Sook Bae, Irene Bernardt, Renee Blom, Edwin Eduard Boering, Dirk-Jan Davids, Herman Deen, Sanneke Griepink, Sjoerdtje Hak, Anneke Hohmann, Karin Hovius, Cees Kaspersma, Madelon de Keizer, Willem Koot, Aafje ter Laak, Diana Lekkerkerker, Berthe Lemmens, Saskia Lensink, Eva Miedema, Joke Plomp, Gerke Procee, Kees Reek, Ruud Ritsma, Jose Samson, Ro-Nalt Schrauwen, Erik Timmermans, Vissia, Paul Vos, Inge Vreeswijk, Godfried Zollner

Gasten: Susanna Brenner, Marja Broersen, Paul Faber, Haadjar Fris, Ellen Harmsma, Clementine Jesterhoudt, Heidi Koers, Yvette Koning, Dorien Mos, Mark van Praagh, Arma van Rijsbergen, Linda Rusconi, Floor Schothorst, Jelmar Starkenburg, Henk Suilen, Cora Tamarinof, Sabrina Vermeulen, Anke Wijnia, Thea Zoet, Sytze van der Zee

Deelnemers Open Call: Sabine Charles, Nenah Gorissen, Monique Roodenburg, Sona Sahakian, Sophie Schreurs